KONST / Litografier / Färglitografi 12476075
*
nr 1247 6075
Bengt Ribbentoft
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, "The Wave". Signerad, numrerad 171/360. Motivet: 74x58 cm
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2019
kl 19:48:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 15:50:42
1
300 kr
6/4 22:02:33
2
350 kr
8/4 13:28:03
3
600 kr
8/4 18:02:51
1
450 kr
8/4 18:02:51
3
500 kr (Budbetjänt)
8/4 19:22:56
2
600 kr
8/4 19:22:56
3
600 kr (Budbetjänt)
8/4 19:23:13
2
700 kr
8/4 19:35:19
3
900 kr
8/4 19:43:02
2
900 kr
8/4 19:43:02
3
900 kr (Budbetjänt)
8/4 19:43:16
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Läs mer om Bengt Ribbentoft
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt ribbentoft färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03
*
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bengt Ribbentoft
nr 1247 6075
Bengt Ribbentoft
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, "The Wave". Signerad, numrerad 171/360. Motivet: 74x58 cm
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 15:50:42 | 1 | 300 kr |
6/4 22:02:33 | 2 | 350 kr |
8/4 13:28:03 | 3 | 600 kr |
8/4 18:02:51 | 1 | 450 kr |
8/4 18:02:51 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
8/4 19:22:56 | 2 | 600 kr |
8/4 19:22:56 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
8/4 19:23:13 | 2 | 700 kr |
8/4 19:35:19 | 3 | 900 kr |
8/4 19:43:02 | 2 | 900 kr |
8/4 19:43:02 | 3 | 900 kr (Budbetjänt) |
8/4 19:43:16 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1943.Läs mer om Bengt Ribbentoft
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt ribbentoft färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03